دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته برق در شركت مينو

گزارش کاراموزي بررسي شركت مينو شامل(25 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشتهدانلود گزارش کاراموزي آماده رشته برق در شركت مينو|32020784|jbo|گزارش کاراموزي شركت مينو ,کاراموزي شركت مينو ,کارورزي شركت مينو ,دانلود گزارش کارآموزي شركت مينو ,شركت مينو ,شركت, مينو
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته برق در شركت مينو آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.گزارش کاراموزي بررسي شركت مينو شامل(25 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:


فهرست مطالب
*******************************************
عنوان صفحه
مقدمه ............................................................................................. 1
قسمت تاسيسات برق.................................................................... 2
قسمت سيم پيچي .......................................................................... 4
گزارش فعاليتهاي انجام شده در قسمت تاسيسات برق........... 5
قسمت بسته بندي بيسكويت ..................................................... 13
كنتاكتور ...................................................................................... 14
مزاياي استفاده از كنتاكتورها نسبت به كليدهاي صنعتي ...... 16
اجزاي تشكيل دهنده يك كنتاكتور ............................................ 17
جريانهاتي نامي كنتاكتور ........................................................ 18
جريان هفتگي ............................................................................ 19
ولتاژهاي نامي كنتاكتور.......................................................... 20
ولتاژ تغذيه بوبين ................................................................... 21
قدرت قطع كنتاكتور.................................................................. 23
قطع كننده حرارتي .................................................................... 24
اصول كلي طراحي مدارهاي فرمان ....................................... 29


مقدمه


شركت صنعتي مينو يك شركت توليد كننده محصولات غذايي مي باشد كه از قدمت طولاني بر خوردار است . اين شركت در ابتدا تاسيس خود محصولات كمي را توليد مي كند . اما به مرور زمان محصولات ايت شركت افزايش يافته و در حال حاضر بيش از ده نوع محصول متنوع را توليد و عرضه مي كند . اينجانب به دليل رشته تحصيلي در چار قسمت شركت كارآموزي خود را گذراندم . ابتدا در تاسيسات برق در قسمت سيم پيچي قسمت الكترونيك و بالاخره در قسمت بسته بندي بيسكويت .


ابتدا به عمده فعاليتهاي قسمت هاي ياد شده مي پردازم :

1-قسمت تاسيسات برق :


قسمت تاسيسات برق يكي از قسمت هاي مهم و در عين حال ضروري براي هر شركتي مي باشد . افراد مشغول در تاسيسات همگي بايد داراي ديپلم و يا فوق ديپلم برق باشند . مهم ترين كار اين افراد بازرسي از پست هاي فشار قوي و بازديد از چاههاي عميق مي باشد . به اين صورت كه هرروز در شيفت صبح و شب بايد از پست هاي فشار قوي قسمتهاي مختلف بسته بندي مواد غذايي بازديد كرده و آمپرهاي مصرفي آنها را يادداشت كرده و به اطلاع سرپرست مي رسانند .

در صورتي كه هر قسمتي آمپري بيشتري و يا كمتر مصرف كند بايد آزمايشات لازم را انجام دهند . بازديد از چاههاي عميق نيز به همان صورت عمل مي كنند و آمپر مصرفي را يادداشت مي كنند .از ديگر فعاليتهاي اين قسمت مي توان به كارهاي خدماتي برق شامل كابل كشي كارگاهها ، نصب كولر ، تعويض موتورهاي برق ، سيم كشي ساختمانها ، تعويض لامپ و ... اشاره كرد .

در واقع اين قسمت يكي از قسمت هايي مي باشد كه بايد در 24 ساعت شبانه روز هميشه در خدمت باشند تا اگر در اثر اتصال كوتاه و يا مشكلي ديگر قسمتي دچار مشكل شدند سريعاً آن مشكل را برطرف كنند .


2-قسمت سيم پيچي :

اين قسمت عهده دار مسئوليت و نگهداري موتورهاي سوخته را دارد . در اين قسمت همه نوع موتور از قبيل موتورهاي كولر ، موتورهاي نوارهاي بسته بندي و انواع موتورهاي ديگر سيم پيچي تحويل داه مي شود .

3-واحد الكترونيك :


در اين واحد خدمات الكترونيكي ارائه مي شود . مانند تعمير كنتاكتور ها ، تعمير ميكروسوئيچها ، رله ها و بي متال ها .

4-قسمت بسته بندي بيسكويت :


اين قسمت نياز چنداني به نگهداري از تاسيسات برقي ندارد و كاركنان برق اين قسمت بيشتر نقش نظارتي دارند تا خدماتي .

گزارش فعاليتهاي انجام شده در قسمت تاسيسات برق :


اينجانب بنا به اقتضاي رشته تحصيلي خود بيشتر اوقات كارآموزي خود را در اين قسمت گذراندم كه به اختصار توضيح مي دهم .در اين واحد صبحها به همراه تني چند از كاركنان به بازديد از پستهاي فشار قوي برق رفته و پس از بازديد و سركشي از آنها و برداشتن اطلاعات لازم به چاه عميق رفته و عمليات لازم را انجام مي داديم . در اين قسمت پس از رفتن به تونلهاي زير زميني كه محل لوله كشي آب از چاه به قسمتهاي مختلف بود .

به بازديد از آمپرهاي و ولتمتر ها مشغول شده و يادداشت هماي لازم را برداشته و به طرف قسمت روانه مي شديم . بعد از اين كار بر اساس تماس هاي گرفته شده از ساير قسمتها براي رفع عيوب به قسمت هاي مورد نظر مي رفتيم .در روز اول ابتدا به قسمت كارگزيني رفته و چند لامپ مهتابي را تعويض كرده و سپس به تعويض يك پمپ آب كولر آبي اقدام نموديم . سپس به رستوران رفته و يك موتور سه فاز را براي كولر رستوران نصب كرديم .

در اين روز طريقه نصب كولر سه فاز آبي را ياد گرفتم كه به اين صورت بود :


ابتدا سه فاز موتوري را به سه فاز مي داديم سپس يكي از فازها را به پمپ آب و ورودي ديگر را مستقيماً به نول وصل كرديم . در روزهاي ديگر نيز بيشتر وقت ما به كارهاي خدماتي گذرانده مي شد . كارهاي خدماتي از قبيل تعويض لامپ هاي سوخته ، لامپ هاي مهتابي سوخته و يا تعويض موتور كولر هاي آبي سوخته .

در روز سوم براي سيم كشي به يكي از ساختمانهاي مديريت رفتيم . اين ساختمان بعد از رنگ آميزي بايد به صورت روكار سيم كشي مي شد . ابتدا به محل مورد نظر رفته و سپس از برآورد متراژ سيم مورد نظر و همچنين تعداد كليد پريزها و برداشتن مواد لازم به سمت محل مورد نظر رفتيم . پس از سوراخ كردن ديوار و پيچ كردن قابها درون ديوار جاي كليد پريزها را مشخص كرده و علامت گذاري كرديم . سپس سيم كشي را كرده و كار به اتمام رسيد . در اين روز با طرز بستن و نصب چند كليد تك پل ، دو پل ، تبديل و شاسي زنگ كه قبلاً آشنا شده بوديم به صورت عملي بيشتر با آنها آشنا شديم .

تعويض لامپهاي كانال زير زميني آب براي لوله كشي نيز از كارهاي ديگر ما بود .

بدليل كارهاي زياد در بخش بسته بندي بيسكويت موتورهاي نوار اين قسمت ها زود به زود مي سوختند . به همين دليل چندين مرتبه براي تعويض موتور نوارها به اين قسمت مراجعه كرديم . براي كارگراني نيز كه در كانالهاي آب كار مي كردند چندين تهويه سه فاز نيز نصب كرديم . در اين قسمت همچنين تعميرات لوازم مختلفي نيز انجام مي گرفت از قبيل تعمير سماور ، تعمير حشره كش هاي برقي و ... .

براي قسمت بسته بندي بيسكويت نيز يك تابلوي مدار فرمان طراحي و ساخته شد كه در آن براي بكار انداخاتن و يا از كار انداخاتن نوارها تعدادي كنتاكتور و فيوز تعبيه شده بود . در اين تابلو براي راه اندازي كل قسمت يك كليد سه فاز تعبيه شده بود . سپس براي قسمت فر ، قسمت بسته بندي ، و نوارهاي انتقال جعبه ها به انبار نيز كنتاكتور و فيوزز جداگانه اي نصب شده بود . در صورت خرابي و يااشكال در هر يك از قسمت هاي فوق كنتاكتور مربوط به آن قسمت قطع شده و دستگاه مورد نظر از كار مي افتاد .

در روزهاي آخر فعاليت بنده در قسمت تاسيات برق ، كابل كشي يك سالن بزرگ كه توليد كننده كيك بود نير در دست اجرا بود .

جريان هفتگي :


اين جريان با نشان داده مي شود و جرياني است كه در شرايط نرمال و باهفته اي يكبار اتصال از كنتاكتها عبور كرده و تغييري در خصوصيات كنتاكتور به وجود نياورد .

جريان شيفتي ( هشت ساعتي ) :


اين جريان با I th 1 نشان داده مي شود و جرياني است كه در شرايط كار نرمال و با يكبار اتصال در هر هشت ساعت ( يك شيفت كاري ) اطز كنتاكتها مي گذرد و تغييري در خصوصيات كنتاكتور بوجود نياورد .

جريان كار نامي :


اين جريان با I e نشان داده مي شود و جرياني است كه شرط استفاده از كنتاكتور را در رابطه با نوع و مقدار ولتاژ بار بيان مي كند . مثلاً اگر اين جريان به طور دائم از كنتاكتور عبور نمايد مقدار I e برابر با I th2 خواهد بود ( I e = I th2 ) .

جريان اتصال كوتاه :


مقدار ماكزيمم جريان در لحظه اتصال كوتاه كه ممكن است باعث آسيب در كنتاكتور شود به جريان اتصال كوتاه ضربه اي معروف است ( Is ) . همچنين مقدار موثر جريان اتصال كوتاه كه كليد براي مدت يك ثانيه قادر به تحمل آن است جريان يك ثانيه اي يا جريان نامي زمان كم ناميده مي شود و با I th ( Is) مشخص مي گردد .