دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته مديريت،طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه)

گزارش کاراموزي طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه) شامل(33 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کارامودانلود گزارش کاراموزي آماده رشته مديريت،طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه)|32020787|jbo|گزارش کاراموزي طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه),کاراموزي طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه),کارورزي طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه),دانلود گزارش کارآموزي طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه),طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه),ط
محقق گرامی فایل مورد نظر در مورد دانلود گزارش کاراموزي آماده رشته مديريت،طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.
گزارش کاراموزي طرح ريزي واحدهاي صنعتي(طراحي كارخانه) شامل(33 صفحه)که کاملا قابل ويرايش مي باشد و همچنين به راحتي مي توان فونت آن را به مورد دلخواه تغيير داد و در تهيه آن کليه اصول نگارشي، املايي و چيدمان و جمله بندي رعايت گرديده است. اين گزارش کاراموزي براي دانشجويان رشته هاي مرتبط کاربرد دارد و اميدواريم کمکي براي تحقق به رسيدن اهداف شما کرده باشيم. در ادامه ابتدا بخشي از متن اين گزارش کاراموزي را براي شما آورده ايم ، سپس فهرست مطالب را براي شما قرار داده ايم تا بتوانيد جزئيات آن را مشاهده کنيد و در صورت تمايل آن را دانلود نماييد.


قسمتي از متن گزارش کاراموزي:

فهرست
طرح ريزي واحدهاي صنعتي ( طراحي کارخانه ) :
اهدافي:
طرح ريزي واحدهاي صنعتي :
تاريخچه ايران خودرو :
سال شمار توليد انواع سواري :
سالن توليد انواع خودورهاي کار :
برنامه ريزي کنترل و توليد :
تعدادقطعات ارسال :
انبار و قطعات و ملزومات :
زير سيستم موجود در قسمت برنامه ريزي و انبار :طرح ريزي واحدهاي صنعتي ( طراحي کارخانه )

طرح ريزي عبارتست از تامين نحوه استقرار اجزاء فعاليتها بطورعام و فعاليتهاي صنعتي بطور خاص به نحوي که مورد نظر درذ کوتاهترين زمان ، راحت ترين روش و هزينه قابل بولي انجام مي شود .

امروزه طراحي کارخانه به مفهومي تبديل شده که در تعيين چگونگي اجزاء فيزيکي يک انبار ، اداره پست ، فروشگاه ، خانه بيمارستان ، و کارخانه به نسبي کم و بيش يکسان کاربرد دارئد . هدف کلي از هر مطالعه اي که به منظور طرح ريزي صورت مي گيرد ، تعيين وروديهاي مورد نظر و طراحي صحيح استقرار اجزاء فيزيکي است ، به نحوي که وروديها با کارايي مطلوب از وسائل بگذرند و و با انجام فرآيندهاي لازم به خروجيها مورد نظر تبديل شوند .

در واقع طرح ريزي عبارتست از تحليل سيستم متشکل از عناصر فيزيکي توليد به منظور برقراري روابط بهينه بين افراد ، ماشين آلات ، جريان اطلاعات و جريان مواد و سيستم هاي حمل و نقل بطوريکه وروديهاي کارخانه به نحوي کارآمد از ميان اجزاء فزيکي عبور کرده و به خروجي تبديل شود .

وجود طرح مناسب و موثر براي جران مواد ، مقدمه توليد اقتصادي است زيرا باعث ايجاد الگوهاي جريان مواد مناسب ، ترتيب کار آمد ماشين آلات و انجام کار آمد فعاليتها مي شود که اين مطلب خود باعث توليد بيشتر ، هزينه کمتر و در تهايت سود آوري بهر وري بيشتر مي شود .

اهدافي که طرح ريزي واحدهاي صنعتي دنبال مي کند عبارتند از :

آسان کردن فرآيند ها
حداقل کردن انتقال مواد
افزايش انعطاف پذيري فعاليتها
بالا بردن سرعت گردش مواد در حال ساخت
کم کردن سرمايه گذاري ها
استفاده هينه از فضاها
ايجاد ايمني و آسايش کارکنان

در مجموع هدف کلي طراحي کارخانه اينست که وروديها ( مواد ، قطعات ، لوازم و غيره ) ره به طرف ، از ميان دستگاههاي مورد نظر در کوتاهترين زمان ممکن با هزينه اي قابل قبول و در شرايط کاري مناسب انتقال دهد . در اصطلاح صنعتي هر چه زماني که مواد در کارخانه مي گذرانند کمتر باشد ، فرصت کمتري براي جذب هزينه ها خواهد داشت .طراحي کارخانه يک ستادي است که به ساخت و توليد مربوط مي گردد و موقعيت و آپارتمان طراحي کارخانه به اندازه سازمان ، ميزان ماشين آلات و تجهيزات ، نوع و خصوصيات محصول و اهميتي که اساسا به اين کار داده مي شود بستگي دارد .

در کاررخانه هاي کوچک معمولا دپارتمان مستقلي بريا طراحي کارخانه وجود ندارد و طرح ها توسط يک يا چند سر کارگر ، مدير کارخانه و گاهي اوقات مدير عامل ، مهندسي کارخانه و نقشه کش تهيه مي شود.در کارخانه هاي بزرگ که کارهاي زيادي در اين ضمينه وجود دارد که گروهي تقربيا ده – دوازده نفري بطور تمام وقت بررسي مسائل طراحي کارخانه کار مي کنند .طراحي کارخانه مي تواند زير نظر مهندس کارخانه يا مهندس صنايع قرار گيرد واي به هر حال در بيش از 60 درصد موارد اجزاء دپارتمانهاي مهندس صنايع مي باشد .

« اين کارخانه توجيه اقتصادي شده است »

علت اينکه اين کارخانه در اين مکان احداث شده :

وجود نيروي انساني لازم جهت عملياتهاي احداث کارخانه
وجود نيروي انساني لازم جهت فعاليت در کارخانه پس از احداث کارخانه
حقوق و مزايا پائين نسبت به مراکز استانها ديگر
وجود زمين به علت مساحت بالاي کارخانه
قيمت مناسب زمين برا يا احداث کارخانه
قرار گرفتن مسير مناسب جهت ترانزيت کالا به شمال و جنوب

در اين مکان قبلا کارخانه آرين قرار داشته است که به ورشکستگي به کارخانه ايران خودرو ديزل فروخته شده است .سالنهاي LP، مرکزي و TREEM قبلا وجود داشته است که در آنها فقط عمليات برق در تاسيسات و پايپينگ انجام شده است . ولي سالن HP جديدا احداث شده است که عمليات تاسيسات ان در حال اجرا است .در سالن LP قسمت ريخته گري آلومنيوم مي شود و دستگاه هاي ذوب و ريخته گري در اين سالن متمرکز شده است .در سالن مرکزي قسمت ماهيچه زني قرار دارد .

تاريخچه ايران خودرو

شکت ايران خودور ( سهام عام ) در سال 1341 با هدف تاسيس و اداره کارخانجات به منظور توليد و تهيه انواع خودور، قطعات مربوط به آنها ، فروش و صدور محصولات و .... توسط آقايان و حاج علي اکبر خيامي ، محمود خيامي ، خانم مرضيه خيامي ، و خانم سيدي رشتي در خيابان اکباتان تهران تاسيس شد . و اينک با گذشت بيش از 35 سال از زمان تاسيس آن همچنان در زمينه طراحي و توليد خودور در کشور ، در اراستاي تامين نيازهاي جامعه ، ورود به بازارهاي جهاني تعميق ساخت داخل کردن قطعات و در نهايت تحقق اهداف عاليه نظام جمهوري اسلامي ايران به فعاليت خود ادامه مي دهد .

شرکت ايران خودور بزرگترين شرکت خودرو سازي کشور مي باشد که به طور متوسط 65 تا 70 درصد توليد خودرو داخل کشور را به طور دائم به خود اختصاص داده است . سرمايه شرکت ايران خودرو در پايان سال مالي 1381 ، 2404687500000 ريال ( تقسيم شده به 2404687500 سهم 1000 ريالي ) بوده است .

انبار و قطعات و ملزومات

در قسمت انبار قطعات و ملزمات بر حسب کد مشخص شده اند و هر قطعه کد مشخص و بر حسب آن که کد کالا مي توان به راحتي آن قطعه اي که مورد نظر ما است پيدا کرده و اين کد گذاري باعث مي شود که از نظر زمان هر چه سريعتر و آسان به آن قطعه مورد نياز دسترسي پيدا کرد مورد استفاده قرار گيرد و اگر قطعات در انبار به صورت مرتب و در جاي مخصوص يا ( قفسه اي ) قرار گيرند از نظر زمان با صرفه و هم چنين از نظر مکان جاي بيشتري را اشکال نخواهد کرد و پرسنل انبار با آساني آن قطعات را در اختيار افرادي که به آن قطعه که لازم دارند در اختيارشان قرار مي دهد .